Regijski center za dostojno delo Ljubljana (RCDDL)

Svet gorenjskih sinidkatov sodeluje kot partner v projektu Regijski center za dostojno delo Ljublajna (RCDDL), ki ga sofinancira EU.

Projekt poteka od 21.8.2017 do 30.9.2022.

Vse informacije o projektu najdete na speltni strani projekta: www.dostojnodelo.eu.

Namen projekta je informiranje in svetovanje o pravilnem razumevanju zakonodje, ki ureja delovna razmerja; povezovanje vseh ključnih akterjev na trgu dela; ozaveščanje ciljnih skupin o možnih oblikah dela na našem trgu dela; pregled primerov dobrih praks na podorčju družbene odgovornosti podjetij pri uoravljanju s človeškimi viri in dostojnim delom ter promocija koncepta dostojnega dela, kar bo vplivalo na zmanjšanje deleža kršitev na podorčju delovnopravne zakonodaje.

Ciljna skupina je razdeljena na tri dele:
delodajalci
- zaposleni in brezposleni
- dijaki in študentje

Projektno partnerstvo sestavljamo:

-       Združenje delodajalcev Slovenije (ZDS)

-       ŠS storitveno podjetje d.o.o., (ŠS)

-       Svet gorenjskih sindikatov (SGS)

V okviru projekta se bodo izvajale naslednje aktivnosti:

-      - Delavnice in izobraževanja - za mlade, (dijake in študente), brezposelne, zaposlene in delodajalce,
- Mreženjski dogodki med ciljnimi skupinami,
- Anonimni spletni klepet : www.dostojnodelo.eu/svetovanje/aninimni-klepet
- Virtualni svetovalec: www.dostojnodelo.eu/svetovanje/e-svetovalec
- Osebno, telefonsko in elektronsko svetovanje:

1. delodajalcem:
       e-pošta: dostojnodelo@zds.si
       tel.: 01 56 85 281
  2. zapsolenim, brezposlenim
       e-pošta: dostojnodelo@gorenjski-sindikati.si
       tel.: 04 23 19 800
  3. dijakom, študentom
       e-pošta: dostojnodelo@studentski-servis.com
       tel.: 01 72 98 386

Projekt sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada (www.eu-skladi.si).

________________________________________________________________
                                          Projekt RCCDL se je zaključil
________________________________________________________________

Po petih letih delovanja se je 30.9.2022 projekt RCDDL zaključil, a vsi vključeni bomo še naprej spodbujali uveljavitev koncepta dostojnega dela za vse ciljne skupine, saj verjamemo, da mora DOSTOJNO DELO POSTATI TEMELJ NAŠE DRUŽBE!

V petletnem obdobju izvajanja projektnih aktivnosti je bilo izvedenih 61 izobraževalnih delavnic, 20 mreženjskih dogodkov, več kot 22.000 svetovanj o različnih tematikah – delovno razmerje, delovni čas, prejemki iz delovnih razmerij, bolniške odsotnosti, davki in prispevki, interventni ukrepi za omilitev in odpravo posledic epidemije COVID-19, upokojevanje, komunikacija na delovnem mestu, varnost in zdravje, mediacija, načrtovanje kariere, študentsko delo, atipične oblike dela, delo tujcev in še mnoge druge.

Na spletni strani projekta pod zavihkom knjižnica, lahko najdete različna gradiva, ki so nastala v okviru projekta. Ob zaključku projekta so bila pripravljena tudi priporočila oblikovalcem politik, ki jih v skrajšani obliki lahko preberete tukaj.

Za vse dodatne informacije o projektu nam lahko pišete na:
info@gorenjski-sindikati.si.