Organi

Nadzorni odbor

Predsedstvo

Sindikalni sklad

Sindikati podjetji, ustanov, DU...

Individualni člani SGS

Skupščina je najvišji organ SGS, ki sprejema vse temeljne organizacijske in programske dokumente, poročila Sveta in njegovih organov, določa sestavo predsedstva, voli in razrešuje predsednika ter člane nadzornega odbora, odloča o statusnih spremembah, spremlja finančno poslovanje Sveta ipd. Zasedanje skupščine je najmanj enkrat letno.

Predsedstvo je izvršilni organ skupščine SGS, ki pripravlja in uresničuje programske usmeritve ter statutarne spremembe, izvaja odločitve in stališča skupščine, sprejema letni program in finančni načrt, imenuje stalne in začasne izvršilne ter strokovne organe in delovna telesa ter določa njihovo delovno področje, sprejema finančno poročilo Sveta, imenuje in razrešuje sekretarja Sveta ter sprejema odločitve v zvezi z delovanjem delovne skupnosti. Mandat članov predsedstva je 4 leta. Delo predsedstva vodi predsednik SGS.

Nadzorni odbor je stalni organ SGS, ki ga sestavlja pet članov. Sestaja se po potrebi, najmanj pa enkrat letno. Nadzira finančno materialno poslovanje in upravljanje s premoženjem SGS ter dogovorjeno porabo sredstev v skladu s finančnim načrtom in ustreznimi sklepi.