<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 > >>

Najpomembnejši vidiki delovnega časa v filmčku RCDDL

Partnerji v okviru projekta Regijski center za dostojno delo Ljublajna (RCDDL), smo pripravili zanimiv filmček o delovnem času, kot enem bistevnih elementov dostojnega dela. Vabljeni k ogledu na naslednji povezavi:youtu.be/Ob5Rpk1jrpg.

08.09.2020
Parada učenja 2020

V sredo, 9. septembra 2020, bo na Slovenskem trgu v Kranju potekela Parada učenja 2020. Na eni izmed stojnic, se bo predstavljal tudi Svet gorenjskih sindikatov. Vabljeni, da pridete v Kranj in nas obiščete!

23.03.2020
Zakon o interventnih ukrepih na področju plač in prispevkov

Državni zbor RS je v petek, 20. marca 2020, sprejel Zakon o interventnih ukrepih na področju plač in prispevkov. Zakon uvaja možnost delnega povračila nadomestila plače v primeru začasnega čakanja na delo, povračilo celotnega nadomestila plače v primeru individualno odrejene karantene in odlog plačila prispevkov za samozaposlene. Navodila in obrazci bodo objavljeni na spletni strani Zavoda RS za zaposlovanje. Zakon bo začel veljati 28. marca 2020.

19.03.2020
Poziv SGS delodajalcem za zaščito ranljivih skupin delavcev v času ukrepov zaradi coronavirusa

Svet gorenjskih sindikatov je pozval delodajalce, ki kljub izrednim razmeram zaradi ukrepov za preprečevanje širjenja coronavirusa poslujejo naprej, da žaščitijo ranljivejše delavce, kot so noseče delavke, starejši delavci in delavci s katero od kroničnih bolezni.

Poziv je na tej povezavi: /scripts/download.php?file=/data/upload/Poziv_delodajalcem_za_zascito_ranljivih_skupin_zaposlenih.pdf

SPREMENJEN REŽIM DELA  V ČASU IZREDNIH RAZMER

Spoštovani člani!

Kot smo vas  že obvestili, pravno svetovanje do nadaljnjega poteka le preko telefona in elektronske pošte. Osebni stiki ne bodo mogoči.

Vse morebitne sestanke bomo izvajali preko video klicev.

Z izogibanjem vsakršnim medsebojnim stikom bomo najbolje prispevali k čim hitrejši umiritvi širjenja coronavirusa.

e- naslovi:
info@gorenjski-sindikati.si  - splošno
nezka.bozovicar@gorenjski-sindikati.si  – pravni nasveti
barbara.filipov@gorenjski-sindikati.si  – pravni nasveti

telefonske številke:
04-23-19-800 – tajništvo SGS - splošno
04-23-19-803 – Nežka Bozovičar – pravni nasveti
04-23-19-807 – Barbara Filipov – pravni nasveti

10.02.2020
DODATNA POJASNILA V ZVEZI Z MINIMALNO PLAČO

Zaradi številnih vprašanj v zvezi z pravilnim izplačilom minimalne plače po novem je MDDSZ na svoji spletni strani objavilo dodatna pojasnila, ki si jih lahko preberete na tej povezavi.

27.01.2020
Dopolnitev 165. člena ZDR-1

27. 12.2019, je bila v v Uradnem Listu RS, objavljena sprememba Zakona o delovnih razmerjih, ki se nanaša na dopolnitev 165. člena, v katerem so določeni primeri, v katerih ima delavec pravico do plačane odsotnosti z dela zaradi osebnih okoliščin. Dodatno je med te primere uvrščena tudi odsotnost delavca, za spremstvo otroka, učenca prvega razreda, v šolo na prvi šolski dan«. Dopolnitev ZDR-1 velja od 11.1.2020 dalje, zato bodo lahko pravico uveljavili starši bodočih prvošolcev že v letošnjem letu, ne glede na to ali so zaposleni v javnem ali zasebnem sektorju.

20.12.2019
SREČNO V LETU 2020!

09.12.2019
Z novim letom bo višja minimalna plača

S 1.1.2020 se v Sloveniji začne uporabljati nova višina minimalne plače, to je 940,58 in nova definicija minimalne plače. Vsi dodatki bodo namreč izločeni iz minimalne plače.

Novela Zakona o minimalni plače je stopila v veljavo že v letošnjem letu in celotno letošnje leto smo bili vsi seznanjeni s spremembami, ki se nam obetajo s 1.1.2020. Minimalna plača, to je mesečno plačilo za delo, opravljeno v polnem delovnem času od 1.1.2020 do 31.12.2020, znaša 940,58 EUR bruto. Neto znesek bo odvisen od davčnih olajšav posameznika, za delavce z najvišjo olajšavo pa bo znašal 700,00 EUR.

Bistvena sprememba pa se nanaša na povsem novo definicijo minimalne plače. Vsi dodatki k plači, del plače za delovno uspešnost in del plače za poslovno uspešnost se namreč ne vštevajo več v minimalno plačo. To pomeni, da se od 1.1.2020 dalje, poleg dodatka za nočno delo, nedeljsko delo in praznično delo, nad zneskom minimalne izplačujejo tudi vsi ostali dodatki, to je dodatek za delovno dobo, dodatek za stalnost, za izmensko delo, dežurstvo, pripravljenost na domu, dodatek za posebne obremenitve, vročino, mraz, nevarnosti pri delu in vsi drugi morebitni dodatki, ki jih delodajalci izplačujejo, pa tudi del plače iz naslova delovne uspešnosti in poslovne uspešnosti.

10.10.2019

Mreženjski dogodek SGS: "Minimalna plača - Nuja ali zlo?"

Svet gorenjskih sindikatov v okviru projekta Regijski center za dostojno delo Ljubljana (RCDDL), organizira mreženjski dogodek: »Minimalna plača – Nuja ali zlo?«, ki bo v četrtek, 17. oktobra 2019 ob 9. uri v prostoru RCDDL, na sedežu Združenja delodajalcev Slovenije, Dimičeva ulica 9, Ljubljana.

V okviru dogodka bomo predstavniki delavcev in delodajalcev razpravljali o pomenu, izzivih ter posledicah, ki jih predstavlja in prinaša, kmalu spremenjena minimalna plača.

Vabljeni, da se nam pridružite.

Prijave, do zasedbe prostih mest na: info@gorenjski-sindikati.si s pripisom: prijava na dogodek:»Minimalna plača – Nuja ali zlo?«.

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 > >>

Časopis SGS zadnja številka.

Prijava za člane

Dostopni podatki so sestavljeni iz:

• Uporabniškega imena, ki je sestavljeno iz ''priimekime'' (brez presledkov) ter
  • Gesla, katero mora vsebovati 6 znakov. Geslo je sestavljeno iz posameznih ničel (0) ter številke vaše članske izkaznice.
Primer:
Uporabniško ime: novakjanez
Geslo: 000123 (v primeru, da je številka vaše članske izkaznice 123)

Uporabniško ime:

Geslo: