<< < 1 2 3 4 5 6 7 ... 10 ... 15 ... 20 21 > >>

SREČNO 2021!

Izobražujte se v okviru projekta SPIN znanja in kompetenc

V kolikor je vaša zaposlitev ogrožena in potrebujete dodatna znanja in kompetence, ali pa če ste v odpovednem roku, prisluhnite spodnji objavi in se nam pridružite na izobraževanjih in delavnicah v okviru projekta.
mp3SPIN_audio_objava (.mp3 1.1MB)

Najpomembnejši vidiki delovnega časa v filmčku RCDDL

Partnerji v okviru projekta Regijski center za dostojno delo Ljublajna (RCDDL), smo pripravili zanimiv filmček o delovnem času, kot enem bistevnih elementov dostojnega dela. Vabljeni k ogledu na naslednji povezavi:youtu.be/Ob5Rpk1jrpg.

Parada učenja 2020

V sredo, 9. septembra 2020, bo na Slovenskem trgu v Kranju potekela Parada učenja 2020. Na eni izmed stojnic, se bo predstavljal tudi Svet gorenjskih sindikatov. Vabljeni, da pridete v Kranj in nas obiščete!

Zakon o interventnih ukrepih na področju plač in prispevkov

Državni zbor RS je v petek, 20. marca 2020, sprejel Zakon o interventnih ukrepih na področju plač in prispevkov. Zakon uvaja možnost delnega povračila nadomestila plače v primeru začasnega čakanja na delo, povračilo celotnega nadomestila plače v primeru individualno odrejene karantene in odlog plačila prispevkov za samozaposlene. Navodila in obrazci bodo objavljeni na spletni strani Zavoda RS za zaposlovanje. Zakon bo začel veljati 28. marca 2020.

19.03.2020
Poziv SGS delodajalcem za zaščito ranljivih skupin delavcev v času ukrepov zaradi coronavirusa

Svet gorenjskih sindikatov je pozval delodajalce, ki kljub izrednim razmeram zaradi ukrepov za preprečevanje širjenja coronavirusa poslujejo naprej, da žaščitijo ranljivejše delavce, kot so noseče delavke, starejši delavci in delavci s katero od kroničnih bolezni.

Poziv je na tej povezavi: /scripts/download.php?file=/data/upload/Poziv_delodajalcem_za_zascito_ranljivih_skupin_zaposlenih.pdf

SPREMENJEN REŽIM DELA  V ČASU IZREDNIH RAZMER

Spoštovani člani!

Kot smo vas  že obvestili, pravno svetovanje do nadaljnjega poteka le preko telefona in elektronske pošte. Osebni stiki ne bodo mogoči.

Vse morebitne sestanke bomo izvajali preko video klicev.

Z izogibanjem vsakršnim medsebojnim stikom bomo najbolje prispevali k čim hitrejši umiritvi širjenja coronavirusa.

e- naslovi:
info@gorenjski-sindikati.si  - splošno
nezka.bozovicar@gorenjski-sindikati.si  – pravni nasveti
barbara.filipov@gorenjski-sindikati.si  – pravni nasveti

telefonske številke:
04-23-19-800 – tajništvo SGS - splošno
04-23-19-803 – Nežka Bozovičar – pravni nasveti
04-23-19-807 – Barbara Filipov – pravni nasveti

DODATNA POJASNILA V ZVEZI Z MINIMALNO PLAČO

Zaradi številnih vprašanj v zvezi z pravilnim izplačilom minimalne plače po novem je MDDSZ na svoji spletni strani objavilo dodatna pojasnila, ki si jih lahko preberete na tej povezavi.

Dopolnitev 165. člena ZDR-1

27. 12.2019, je bila v v Uradnem Listu RS, objavljena sprememba Zakona o delovnih razmerjih, ki se nanaša na dopolnitev 165. člena, v katerem so določeni primeri, v katerih ima delavec pravico do plačane odsotnosti z dela zaradi osebnih okoliščin. Dodatno je med te primere uvrščena tudi odsotnost delavca, za spremstvo otroka, učenca prvega razreda, v šolo na prvi šolski dan«. Dopolnitev ZDR-1 velja od 11.1.2020 dalje, zato bodo lahko pravico uveljavili starši bodočih prvošolcev že v letošnjem letu, ne glede na to ali so zaposleni v javnem ali zasebnem sektorju.

SREČNO V LETU 2020!

<< < 1 2 3 4 5 6 7 ... 10 ... 15 ... 20 21 > >>