<< < 1 2 3 4 5 6 ... 10 ... 15 ... 20 21 > >>

UGODNOSTI ZA ČLANE PRI VPD MEDICINSKO TEHNIČNI PRIPOMOČKI

Obveščamo vas, da smo prenovili pogodbo o poslovnem sodelovanju s podjetjem VPD trgovina z medicinsko tehničnimi pripomočki Bled. Pogodba je po novem sklenjena za vse sindikate, ki so vključeni v Zvezo reprezentativnih sindikatov Slovenije, torej med njimi tudi za člane SGS.

Članom sindikata se za ponudbo, ki jo nudi podjetje VPD, Bled, d.o.o. prizna 10% popust za nakup izdelkov spletni trgovini www.vpd.si in v trgovinah Medika, razen na artikle, ki so že v akciji.

Koda za nakupe v spletni trgovini za uveljavljanje popusta za člane ZRSS je: ZRS-2022

Za tiste, ki niste tako vešči spletnega nakupovanja in si želite tudi večjo izbiro izdelkov, vas vabimo v trgovine Medika Jesenice, Bled, Kranj, MC Tabor, Bolnica Maribor in Kočevje. V trgovinah Medika se člani izkažejo s člansko sindikalno izkaznico. V priponki vam posredujemo tudi seznam trgovin s kontaktnimi podatki.

Za več informacij o izdelkih si lahko ogledate njihovo spletno stran https://vpd.si/

07.01.2022
pdfletak__Kompas (.pdf 1.7MB) IZOBRAŽUJTE SE V PROJEKTU SPIN ZNANJA IN KOMPETENC

Vas zanimajo sodobna znanja za vas in vaše sodelavce?

V leto 2022 smo neizbežno zapluli. Naj bo nadaljnja plovba varna, uspešna in na ravno dovolj razburkanih valovih izkušenj in novih znanj, da bo tudi zanimiva in razburljiva.

Izkoristite 100-ur brezplačnega izobraževanja zase in za sodelavce v projektu SPIN!

Kaj je projekt SPIN in kako se vključiti?

Pohititie in se prijavite na informativno delavnico - zadnji vpisi!
sreda 12.1.2022 ob 11.uri in 12.1. ob 17.uri

SREČNO 2022!

18.10.2021
pdfletak__KOMPAS (.pdf 1.7MB) SVET GORENJSKIH SINDIKATOV PODPIRA PRIZADEVANJA SINDIKATA POLICISTOV SLOVENIJE ZA SPREMEMBO ZDR-1

Sindikat policistov Slovenije je dne 4.10.2021 na podlagi zbranih 2500 podpisov (pri zbiranju smo sodelovali tudi člani SGS) v Državni zbor vložil pobudo za vložitev predloga zakona o spremembah in dopolnitvah zakona o delovnih razmerjih (ZDR-1).

Predlog prinaša spremembo zakona o delovnih razmerjih v 85. členu, ki določa obveznosti delodajalca pred odpovedjo pogodbe o zaposlitvi.

Gre za institut pisnega opozorila pred redno odpovedjo pogodbe o zaposlitvi, zoper katerega ni predvideno nobeno pravno varstvo. Delavec zoper pisno opozorilo ne more vložiti nobene pritožbe, niti tožbe. Delodajalci pa ta institut tudi iz razloga, ker ni predvideno posebno pravno varstvo, pogosto zlorabljajo za discipliniranje delavcev, izvajanje pritiskov in celo šikaniranja na delovnem mestu.

S tako prakso delodajalcev se srečujemo tudi v Svetu gorenjskih sindikatov in zato razumemo predloge sindikata in prizadevanja Sindikata policistov Slovenije tudi podpiramo.

Svet gorenjskih sindikatov se bo aktivno vključil tudi v nadaljnje postopke zbiranja podpisov  in v nadaljnje aktivnosti, ki bodo potekale do sprejema predlaganih sprememb v Državnem zboru.

Več informacij in podorbnejša navodila si preberite na spletni strani SPS.

Njalepa hvala za vaše sodelovanje in podporo!

STE PRED IZGUBO ZAPOSLITVE - VKLJUČITE SE V PROJEKTZ SPIN ZNANJA IN KOMPETENC

Že sama sprememba delovnega okolja zaseda visoko mesto na lestvici stresnih dogodkov, ko pa se zaradi različnih razlogov znajdemo pred izgubo zaposlitve, je stiska zagotovo še večja. Da bi lažje prešli v novo zaposlitev ali ohranili trenutno, Javni štipendijski, razvojni, invalidski in preživninski sklad Republike Slovenije izvaja program SPIN - Vključevanje oseb, ki so pred izgubo zaposlitve, v ukrepe na trgu dela. Pridružite se številnim brezplačnim delavnicam in si okrepite kompetence, da ohranite ali najdete novo zaposlitev.
Več si preberite na tej povezavi.

07.09.2021
DODATNI UKREPI  ZA ZAJEZITEV ŠIRJENJA OKUŽB Z VIRUSOM COVID 19 - Stališče Predsedstva SGS

Predsedstvo Sveta gorenjskih sindikatov je v četrtek, 2.9.2021 obravnavalo aktualno problematiko vezano na COVID-19 in upoštevaje trenutno veljavne ukrepe sprejelo stališče, ki ga lahko preberete na tej povezavi.

07.07.2021
SPREMEMBA DAVČNE UREDBE V ZVEZI S POVRAČILI STROŠKOV ZA PREVOZ NA DELO IN Z DELA

Obveščamo vas, da je bila brez predhodnega obveščanja ali posvetovanja s sindikati 1.7.2021 v Uradnem listu št. 104/2021 objavljena sprememba Uredbe o davčni obravnavi povračil stroškov in drugih dohodkov iz delovnega razmerja. Sprememba se nanaša na povračilo stroškov prevoza na delo in z dela in na plačila vajencem. Spremembe se uporabljajo za delodajalce, ki spadajo v javni sektor od junija dalje, za ostale delodajalce pa od avgusta dalje.

pdfSpremenjena_davcna_obravnava_povracila_stroskov_prevoza_na_delo (.pdf 137KB)

PREDSTAVITEV AKTIVNOSTI V OKVIRU PROJEKTA SPIN ZNANJA IN KOMPETENC

Partnerji projketa Spin znanja in kompetenc smo v sredo, 24.3.2021 na spletni novinarski konferenci predstavili dosedanje aktivnosti na projektu.
Posnetek novinarske konference si lahko ogledate na facebook povezavi

SREČNO 2021!

<< < 1 2 3 4 5 6 ... 10 ... 15 ... 20 21 > >>