<< < 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 ... 15 ... 20 21 > >>

26.05.2016
NOVA PREDSTAVITVENA BROŠURA SVETA GORENJSKIH SINDIKATOV

V Svetu gorenjskih sindikatov smo za člane in tiste, ki jih zanima včlanitev v naš sindikat pripravili brošuro, v kateri so predstavljene prednosti in ugodnosti članstva v SGS. Brošuro lahko prebrskate in k njenemu ogledu povabite še sodelavce in znance in sicer na tej povezavi, lahko pa se oglasite k nam, v tajništvo SGS, po tiskan izvod.

19.05.2016
TEDEN VSEŽIVLJENJSKEGA UČENJA V KRANJU

Vabimo vas, da se v okviru tedna vseživljenjskega učenja udeležite naslednjih aktivnosti Sveta gorenjskih sindikatov.
Udeležba je za vse brezplačna.

Brezplačni pravni nasveti s področja delovnih razmerij:
vsak torek od 7.6. do 21.6. od 14. do 15. ure in sicer v prostorih Sveta gorenjskih sindikatov, Slovenski trg 3, Kranj (Delavski dom)

Brezplačno predavanje o osnovnih pravicah iz delovnega razmerja:
četrtek, 9.6. od 13h do 15h v prostorih Ljudske univerze v Kranju, Cesta Staneta Žagarja 1, Kranj
četrtek, 16.6. od 13h do 15h v prostorih medgeneracijskega centra v Kranju, Cesta talcev 7, Kranj

18.05.2016
PARADA UČENJA

Svet gorenjskih sindikatov sodeluje na letošnjem tednu vseživljenjskega učenja. Danes smo se predstavili v središču Kranja na Paradi učenja. Predstavljali smo delovanje in prednosti članstva v Svetu gorenjskih sindikatov.

21.04.2016

18.04.2016
"ZDRAVA DELOVNA MESTA ZA VSE GENERACIJE"

15. aprila 2016 se je začela evropska kampanja "Zdravo delovno okolje", ki bo v letih 2016 in 2017 potekala pod naslovom "ZDRAVA DELOVNA MESTA ZA VSE GENERACIJE".

Glavno sporočilo kampanje za zdravo delovno okolje 2016-2017 je: "Varne in zdrave delovne razmere skozi celotno poklicno življenje so dobre za delavce, posel in družbo kot celoto."

Kampanja ima štiri ključne cilje:
1. spodbuditi trajnostno delo in zdravo staranje od začetka poklicnega življenja;
2. preprečiti zdravstvene težave skozi celotno poklicno življenje;
3. delodajalcem in delavcem zagotoviti način za upravljanje varnosti in zdravja pri delu glede na staranje delovne sile in
4. spodbujati izmenjavo informacij in dobre prakse.

Spletna stran kampanje v slovenskem jeziku je dostopna na naslednji povezavi.

22.02.2016
POČITNIŠKE KAPACITETE

Vabimo vas, da si ogledate možnosti za ugoden najem počitniških kapacitet na tej povezavi.

18.01.2016
UGODNEJŠI NAKUP ŠPORTNIH OBLAČIL

Obveščamo vas, da lahko člani SGS koristite 15% popust za celotno ponudbo Oblak aktivna oblačila iz Zasavske ceste 60 iz Kranja, kot tudi 15% popust na celotno ponudbo podjetja Pletenine Oblak iz Zasavske ceste 43.a iz Kranja.

Gre za ponudbo dveh priznanih ponudnikov športnih oblačil. Njihovo ponudbo si lahko ogledate na spodnjih dveh povezavah.

24.12.2015

29.10.2015
VARUHINJA ZA ČLOVEKOVE PRAVICE UGOTAVLJA ŠTEVILNE KRŠITVE IZ DELOVNEGA RAZMERJA

Varuhinja človekovih pravic je predstavila poročilo o delu v letu 2014 in v najem navaja številne kršitve pravic iz delovnega razmerja.

Več si preberite v dokumentu.

15.09.2015
BOLNIŠKE MORAJO OSTATI PLAČANE!

Svet gorenjskih sindikatov ostro nasprotuje pobudam delodajalskih organizacij, da prvi dnevi bolniške odsotnosti z dela ne bi bili več plačani, pač pa bi bili v breme delavca.

Taka ureditev v ničemer ne bi pripomogla k odpravi t.i. fiktivnih bolniških staležev, za katere delodajalske organizacije navajajo, da obstajajo in naj bi predstavljale celo velik problem. Delodajalci imajo že danes možnost zahtevati preverbo upravičenosti bolniškega staleža pri imenovanem zdravniku ZZZS. Predlagana ureditev pa bi na drugi strani zagotovo povzročila prezentizem, to je prihajanje na delo tistih delavcev, ki bi zaradi bolezni morali ostati doma. Pojav prezentizma je že danes zelo pogost pojav in številni strokovnjaki za varnost in zdravje pri delu nas svarijo pred njim. Ima namreč zelo negativne posledice in delodajalcem prinaša več stroškov in morebitne škode kot bi bil strošek bolniškega staleža takega delavca.

<< < 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 ... 15 ... 20 21 > >>